ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Výlet do Ľutiny

 30.06.2022

Výlet do Ľutiny.

                Dňa 20.06.2022 sme si zorganizovali výlet do pútnického miesta Ľutiny. Zaujímavosťou tohto miesta je, že sa tu nachádzajú dve kaplnky zasvätené sv. Mikulášovi a každá z nich má svoju jedinečnosť. Staršia stojí na mieste zjavenia na Ľutinskej hore a z nej vyviera prameň s liečivou vodou. V tej novej je uložený olej, ktorý vyteká z jeho sarkofágu.

Ráno bolo príjemné, turisticky naladení a oblečení sme šli spoznávať to krásne duchovné miesto. Sadli do auta so spoľahlivým šoférom a klímou aute,  pretože už od rána  bolo horúco.

 Po asi hodinovej ceste sa na mieste vynímala Bazilika Minor- miestny Ľutinský chrám. Zaujal nás miniskanzem drevených chrámov, ktorý sa tiahne od novovybudovaných kaplniek, až ku skale na ktorej sa vyníma kríž. Dôstojne a pokojne sme sa vybrali k vežičke a pohľady zo samotnej veže boli nezabudnuteľné. Naša prirodzená zvedavosť nás poháňala miernym vŕškom až na Ľutinskú horu. Cesta na horu bola zaujímavá plná modlitieb a zastavení. Poniektorí sa zahrali aj na kňazov. Voda z prameňa sv. Mikuláša nás osviežila a dodala silu. Veta „Zoberme si vodu do fliaš aj pre našich kamarátov do ústavu, nech sa všetci uzdravia,“nás dojala a prekvapila.  Na hore sme si vychutnávali ticho a unavenosť dňa.

Keď to už bolo časovo nutné, sme sa vybrali späť na spiatočnú cestu. Vyhladovaní sme sa ešte zastavili na chutnú pizzu a čapovaný Birel.

Bol to naozaj krásny výlet a zážitok. Naďalej sa preto s veľkou dôverou budeme obracať k sv. Mikulášovi a prosiť o dobrotu srdca, ktorú tak potrebuje každý z nás, aby svet bol lepší a ľudia navzájom láskavejší a tolerantnejší.

Mgr. Lucia Brettschneiderová – soc. pracovníčka

Katarína ČečotováZoznam aktualít:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >