ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

XI. Národné hry ŠOS v Banskej Bystrici

 12.06.2022

XI. Národné hry ŠOS v Banskej Bystrici 12. - 14.6.2022

Veľké očakávania a pobalené ruksaky na železničnej stanici potvrdzovali fakt ,že príprava sa skončila a my vyrážame na Národné hry. Cesta bola pohodlná ,plná rozhovorov ,smiechu a taktizovania ako to celé asi bude prebiehať.

V dobrej nálade sme sa presunuli na miesto registrácie a ubytovania. Bola to prvá skúška samostatnosti, orientovať sa. Športovci  ju zvládli veľmi dobre ako aj vybaliť sa na izbách. V popoludňajších hodinách nás trénerov J. Hnáta a K. Čečotovú čakala technická porada .Do detailov prepracovaný program mierne naháňal strach či sa všade dostaneme včas a správne. Zahnali sme ho pri večeri a presune k autobusom , ktoré nás odviezli na námestie SNP. Tu sme sa zoradili podľa okresov a sprevádzaní bubnovaním sa začalo otvorenie sprievodom okolo námestia. Nechýbal sľub športovcov, rozhodcov a vyvrcholením sa stalo zapálenie olympískeho ohňa. Dobrá hudba a zábava trvala až do samého záveru. Druhý deň sme sa rozdelili na dve skupiny. Atléti vyrážali skôr z dôvodu presunu pešo na atletický tréningový štadión. Plavci súťažili v blízkej univerzitnej plavárni. Jednotlivé kategórie a disciplíny boli náročné aj na sledovanie časov a presné nasmerovanie športovcov na štart. Výkony jednotlivcov nás milo potešili a vliali nádej na dobré umiestnenie. Vyhodnotenie ale prevýšilo naše očakávania :

                     Alexandra G. skok z miesta – bronz, beh na 50m – striebro .

                     Marcela A. vrch guľou – striebro, beh na 50m – zlato.

                     František R. beh na 50m – zlato, beh na 100m – zlato.

                     Marek H. prsia 25m – zlato , prsia 50m – striebro .

                     Simona G. voľný štýl 25m – zlato , prsia 50m – bronz, štafeta – 4.miesto .

                     Mário B. prsia 25m – striebro, voľný štýl 25m – 4.miesto .

Ovešaní medailami a obrovským nadšením sme sa bez pocitu únavy vrátili na internát .Oslava a pochvalné uznania z úst trénerov nemohli chýbať. Dokonalosť tohto dňa bola zavŕšená záverečným ceremoniálom a zábavou na námestí. Dojmi a pocity sme rozoberali dlho do noci.

Posledný deň bol o pokojnom balení,lúčení so športovými priateľmi,  nakupovaní a ceste domov. Nechcelo sa nám vrátiť. Národné hry, prvé svojho druhu na Slovensku, boli fantastické za čo ďakujeme skvelému tímu ŠOS . Poďakovanie patrí aj pani riaditeľke a kolegom ,ktorí nám boli nápomocní pri prípravách.

Úspech nám dodal pocit dobre vykonanej práce a naplnil nás energiou pokračovať v tréningovom nasadení.

    

Katarína ČečotováZoznam aktualít:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 >